Litus invest

Inwestycje zrealizowane

Tczew- CUBE 29

W 2023 zrealizowaliśmy projekt Cube 29, butikowy budynek wielorodzinny przy ul. Armii Krajowej w Tczewie. Mieszkańcy Cube 29 mają do dyspozycji cztery kondygnacje mieszkalne oraz jeden podziemny poziom, w którym znajdą się komórki lokatorskie oraz miejsce do przechowywania rowerów czy wózków. Kameralna nieruchomość składa się z ośmiu mieszkań 2- i 3-pokojowych, rozłożonych na czterech piętrach. Przemyślana koncepcja architektoniczna to nie tylko wygoda, ale i wyjątkowy design wnętrz – unikatowego charakteru dodają wykonane ze stali grafitowe balustrady balkonów i portfenetry.

zobacz więcej

Hotel Radisson RED

W roku 2021 w Spichlerzu Daleka Droga I i II rozpoczęliśmy budowę pierwszego w Polsce hotelu Radisson RED. Wnętrze hotelu zostało zaprojektowane przez pracownię projektową Sikora Wnętrza, znaną z realizacji o unikatowej stylistyce. Butikowy hotel położony jest w wyjątkowym miejscu na mapie Gdańska: w dawnym spichlerzu z XVI wieku. Obiekt jest niezwykły nie tylko ze względu na swoje położenie, ale także historię. Korytarze oraz lobby wyróżniają się stylowymi akcentami, takimi jak  portrety gdańszczan, płytki nawiązujące do średniowiecznych podłóg, stalowa antresola czy neon z napisem "Serce Gdańska".

Radisson RED ma do zaoferowania 30 pokoi i apartamentów

zobacz więcej

Hotel RADISSON ****

W 2018 roku rozpoczęliśmy budowę 4-gwiazdkowego hotelu Radisson zlokalizowanego w strefie opieki konserwatorskiej. Inwestycja została prowadzona zgodnie ze standardami sieci hotelowej Radisson. Realizacja siedmiopiętrowego hotelu była podzielona na dwa etapy część A (2018) i cześć B (2019).  Powierzchnia inwestycji części A wyniosła 12.500 m2, natomiast części B 6.500 m2. Na niej powstały przestronne i nowoczesne pokoje i apartamenty, lobby hotelowe, sala konferencyjna o łącznej powierzchni 800 m2, strefa restauracyjna oraz luksusowa strefa wellness.  

zobacz więcej

Gdańsk Brzeźno - Apartamenty na wynajem

W 2020 zrealizowaliśmy projekt niezwykle funkcjonalnych i komfortowych apartamentów w Gdańsku na ul. Gałczyńskiego. W ramach inwestycji powstały  ekskluzywne apartamenty wraz z częściami wspólnymi. Inwestycja została zrealizowanan w standardzie pod klucz. Inwestycja zlokalizowana jest w niezwykle atrakcyjnym miejscu – zapewniającym szybki dostęp do morza i miejskich atrakcji.

zobacz więcej

Deo Plaza

W 2016 roku rozpoczęliśmy budowę obiektu Deo Plaza – unikatowego miejsca na mapie Starego Gdańska. Inwestycja została zlokalizowana w strefie opieki konserwatorskiej. Na jej powierzchni powstały komfortowe lokale mieszkalne z widokiem na Motławę, apartamenty inwestycyjne, czterogwiazdkowy hotel oraz strefa handlowo-usługowa z restauracjami i kawiarniami. Kontrolowaliśmy zakres wykonywanych prac – od koordynacji projektu wraz ze sprawami formalnymi, aż do wykończenia kompleksu budynków.

zobacz więcej

Nabrzeże Portu Morskiego - odcinek III-6

Zakończona przez Nas w 2019 roku przebudowa Nabrzeża Portu Morskiego dotyczyła wykonania konstrukcji oraz nawierzchni na szerokości pasa technicznego wraz z odpowiednimi instalacjami.
Plan, jak i budowa dotyczyła odcinka III-6.  Celem przebudowy było wyrównanie odwodnej linii zabudowy hydrotechnicznej i ujednolicenie parametrów techniczno - eksploatacyjnych.

zobacz więcej

Młody Straszyn - Generalne Wykonawstwo

W roku 2016 wybudowaliśmy w miejscowości Straszyn dwa budynki mieszkalne  wraz z instalacjami wewnętrznymi i pracami wykończeniowymi.

zobacz więcej

Nabrzeże Portu Morskiego - odcinki III-3, III-4 i III-5

Działając jako Lider Konsorcjum, składającego się  trzech firm,  2015 roku zrealizowaliśmy na zamówienie  Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. inwestycję, polegającą na przebudowie odcinków III-3, III-4, III-5  Nabrzeża Przemysłowego w Porcie Gdańskim w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Przebudowa obejmowała wyrównanie podwodnej linii zabudowy hydrotechnicznej i ujednolicenie parametrów techniczno-eksploatacyjnych nabrzeża. Przebudowa dotyczyła konstrukcji nabrzeża oraz nawierzchni na szerokości pasa technicznego wraz z odpowiednimi instalacjami.

PCM - Hurtownia

Nieruchomość zlokalizowana jest w zachodniej, przemysłowej części Pruszcza Gdańskiego. Inwestycja powstała w 2008 roku, została złożona z magazynu z częścią ekspedycyjną, pawilonu handlowego i Zakładu Rozbioru drobiu. Wszystkie obiekty łącznie zajmują powierzchnię 3525,91m2. W centralnej części znajduje się budynek Centrum Dystrybucji Artykułów Spożywczych.

ZAKŁADY MIĘSNE – Mroźnia

W 2008 roku zbudowaliśmy mroźnie mięsną dla zakładu Nowak. Nieruchomość została zlokalizowana w zachodniej części wsi Jankowo Gdańskie, w sąsiedztwie  terenów Lasów Państwowych. Obiekt posiada tradycyjną, murowaną konstrukcję, połączoną z lekkimi płytami warstwowymi z rdzeniem na ramie stalowej.