Litus invest

Inwestycje zrealizowane

Hotel RADISSON ****

W 2018 roku rozpoczęliśmy budowę 4-gwiazdkowego hotelu Radisson zlokalizowanego w strefie opieki konserwatorskiej. Inwestycja została prowadzona zgodnie ze standardami sieci hotelowej Radisson. Realizacja siedmiopiętrowego hotelu była podzielona na dwa etapy część A (2018) i cześć B (2019).  Powierzchnia inwestycji części A wyniosła 12.500 m2, natomiast części B 6.500 m2. Na niej powstały przestronne i nowoczesne pokoje i apartamenty, lobby hotelowe, sala konferencyjna o łącznej powierzchni 800 m2, strefa restauracyjna oraz luksusowa strefa wellness.  

zobacz więcej

Gdańsk Brzeźno - Apartamenty na wynajem

W 2020 zrealizowaliśmy projekt niezwykle funkcjonalnych i komfortowych apartamentów w Gdańsku na ul. Gałczyńskiego. W ramach inwestycji powstały  ekskluzywne apartamenty wraz z częściami wspólnymi. inwestycja została zrealizowanan w standardzie pod klucz. Inwestycja zlokalizowana jest w niezwykle atrakcyjnym miejscu – zapewniającym szybki dostęp do morza i miejskich atrakcji.

zobacz więcej

Deo Plaza

W 2016 roku rozpoczęliśmy budowę obiektu Deo Plaza – unikatowego miejsca na mapie Starego Gdańska. Inwestycja została zlokalizowana w strefie opieki konserwatorskiej. Na jej powierzchni powstały komfortowe lokale mieszkalne z widokiem na Motławę, apartamenty inwestycyjne, czterogwiazdkowy hotel oraz strefa handlowo-usługowa z restauracjami i kawiarniami. Kontrolowaliśmy zakres wykonywanych prac – od koordynacji projektu wraz ze sprawami formalnymi, aż do wykończenia kompleksu budynków.

zobacz więcej

Nabrzeże Portu Morskiego - odcinek III-6

Zakończona przez Nas w 2019 roku przebudowa Nabrzeża Portu Morskiego dotyczyła wykonania konstrukcji oraz nawierzchni na szerokości pasa technicznego wraz z odpowiednimi instalacjami.
Plan, jak i budowa dotyczyła odcinka III-6.  Celem przebudowy było wyrównanie odwodnej linii zabudowy hydrotechnicznej i ujednolicenie parametrów techniczno - eksploatacyjnych.

zobacz więcej

Młody Straszyn - Generalne Wykonawstwo

W roku 2016 wybudowaliśmy w miejscowości Straszyn dwa budynki mieszkalne  wraz z instalacjami wewnętrznymi i pracami wykończeniowymi.

zobacz więcej

Nabrzeże Portu Morskiego - odcinki III-3, III-4 i III-5

Działając jako Lider Konsorcjum, składającego się  trzech firm,  2015 roku zrealizowaliśmy na zamówienie  Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. inwestycję, polegającą na przebudowie odcinków III-3, III-4, III-5  Nabrzeża Przemysłowego w Porcie Gdańskim w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Przebudowa obejmowała wyrównanie podwodnej linii zabudowy hydrotechnicznej i ujednolicenie parametrów techniczno-eksploatacyjnych nabrzeża. Przebudowa dotyczyła konstrukcji nabrzeża oraz nawierzchni na szerokości pasa technicznego wraz z odpowiednimi instalacjami.

PCM - Hurtownia

Nieruchomość zlokalizowana jest w zachodniej, przemysłowej części Pruszcza Gdańskiego. Inwestycja powstała w 2008 roku, została złożona z magazynu z częścią ekspedycyjną, pawilonu handlowego i Zakładu Rozbioru drobiu. Wszystkie obiekty łącznie zajmują powierzchnię 3525,91m2. W centralnej części znajduje się budynek Centrum Dystrybucji Artykułów Spożywczych.

ZAKŁADY MIĘSNE – Mroźnia

W 2008 roku zbudowaliśmy mroźnie mięsną dla zakładu Nowak. Nieruchomość została zlokalizowana w zachodniej części wsi Jankowo Gdańskie, w sąsiedztwie  terenów Lasów Państwowych. Obiekt posiada tradycyjną, murowaną konstrukcję, połączoną z lekkimi płytami warstwowymi z rdzeniem na ramie stalowej.